1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервис за VoIP преку интернет

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од Perduf, 5 Декември 2012.

 1. Perduf

  Perduf
  Intern

  71
  15
  4 Декември 2012
  Машко
  Ме интересира дали може да ми препорачате некој сервис на интернет за ова - функционален, да не ги гледам(само емаил комуникација, или телефон за комуникација) - да си платам, и да имаат сапорт.

  Идејата ми е да закупам број во хрватска и словенија, и кога ке ме бараат на тој број од хрватска или словенија преку VoIP да ми форвардира на мобилнио или фикснио во фирма.

  Знам дека ова беше со VoIP ама незнам детали. Некој да не има искуство?

  Благодарам.
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,760
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
 3. Perduf

  Perduf
  Intern

  71
  15
  4 Декември 2012
  Машко
  а нешто поконретно, некој да користел или искуство со фирма. ми треба име...
   
 4. Cvetko

  Cvetko
  Intern

  12
  2
  3 Септември 2009
  Skype ti e najdobar nema sho da baras..
   
 5. Cvetko

  Cvetko
  Intern

  12
  2
  3 Септември 2009
 6. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  287
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
 7. Perduf

  Perduf
  Intern

  71
  15
  4 Декември 2012
  Машко
  Благодарам на сите, собрав доболно инфо
   
 8. супер телефони

  супер телефони
  Intern

  72
  24
  24 Јануари 2013
  Машко
  ај ако сакаш подели ги имформациите
   

Сподели

Вчитување...