1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервис за ТВ?

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Tomislav96, 9 Мај 2016.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  658
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Имам проблем со телевиозорот, вторпат, нешто кондезаторите/електролитите и телевизорот не се пушта, за да го пуштам го греам со фен од позади да е загреан и тогаш може, еднаш ги сменија за полаку од година дена пак се расипаа, LG LCD Full HD од меѓу првите модели, каде предлагате да го однесам да ми го направат овде во скопје(тука низ град)?
  Фала, се извинувам ако е на грешно место темава :/
   
 2. krema

  krema
  Professor

  8,989
  8,746
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи на буткање пали!:)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  149
  185
  5 Април 2011
  Машко
  Провери ПП.
   

Сподели

Вчитување...