1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервис за проектор

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од shooter, 9 Јуни 2014.

 1. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Да не знае некој кај има сервис за Benq проектори? Или некој од тука ако врши поправка а може да издаде фактура / профактура?
  Моделот е Benq MP512
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,267
  3,794
  18 Април 2007
  Само гледај Видео Дата да ти е последна опција, ќе го видиш Господ од чекање и нервози!
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,254
  1,433
  10 Септември 2010
  Јас до сега во анхоч ги имам праќано BenQ, ама дека се од таму земени и под гаранција, кој ги сервисира незнам.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Што конкретно е проблемот со него ?
   
 5. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Ако ти е купен од Анхоч носи го кај нив
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,574
  27 Март 2014
  најверојатно лампата...
   
 7. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Се појавија куп точки по него, најверојатно лампата е при крај. Го пратив во Анхоч, од таму бил купен. Ќе пишам апдејт за цена на сервис и сл.
   
  На DrMTR и SaleSk им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...