• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сервис за механички тастатури?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

thexfiles125

Intern
29 април 2013
29
9
Имам 5 месеци стара HyperX Alloy Elite со cherry browns ама истурив сок на левата страна и од тогаш 2 копчиња не работат, се јавив во set сервис зошто оттаму ја земав и викаат дека не заменуваат индивидуални копчиња, знае некој сервис кои би ги замениле во Скопје?
 

Sliderr

Gaining Experience
16 мај 2012
41
92
Стави ја во алкохолен оцет, нека стои 2-3 саати после оставија да се исуши. Ќе работи како нова :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

thexfiles125

Intern
29 април 2013
29
9
Стави ја во алкохолен оцет, нека стои 2-3 саати после оставија да се исуши. Ќе работи како нова :)
Всшуност пробав 96% алкохол да ставам во копчето и проработуваат за 1-2 саата и пак прастануваат, ама толку пати го направив тоа што сега ич не проработуваат па, среќа се разботи за ~ и escape па ставив esc на f1 а ~ на нумпад засеа...
 

Sliderr

Gaining Experience
16 мај 2012
41
92
Да не е прејак алкохолот, не знам

Баш пред некој ден пробав ама на обична тастатура, сега си работи секое копче
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Пиши на форумот за механички тастатури. Има дечки шо работат тоа. Ја би ти сменил ама немам такви копчиња.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,662
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно