Сервис за Матични плочи

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
114
Здраво, ве молам за препорака за сервисер на 3 матични плочи,

Asus Z97 Pro Wifi
MSI z270 tomahawk
AsRock H110 Pro BTC+ so 13 slota za GPU

Првата и втората плоча се стари и користени, можеби е и некој ситен проблем со биосите а можеби и не,
третата плоча AsRock H110 Pro BTC+ е купена нова од Aliexpress, неотпакована, тестирана е со повеќе раслични процесори (6-7th gen) рамови, напојувања, меѓутоа матичната не дава никаков сигнал на живот, ставам мрежен кабел и повторно нема никаков сигнал (не трепка пинот)

Доколку има сервисер кој би се нафатил да им направи дијагностика и сервис ве молам пишете ми.
Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,609
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно