• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сервис за Fujitsu Siemens во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Дечки и девојки дали знаете сервис за Fujitsu Siemens. Еден другар има лап топ Amilo Pi2550 и кулерот му пуштил душа. Ве молам за инфо дали има официјален сервис или пак да го носи другаров на некое друго место.
 

mitkop

Intern
14 октомври 2008
1
0
Мала исправка на адресата

Интек Систем доо, Скопје
улица "Огњан Прица" 16Б
П.фах 411
Телефон: 02 3298930
Факс: 02 3298932
Електронска пошта: [email protected]
 

hajnrih

Intern
27 јануари 2009
8
0
Mozes da go odnese vo Digicom ili Infostore kaj olimpiski ista prodavnica e. Neka go bara Filip sigurno ke go sredi.:bravo:
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,291
16,662
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ах само колку ќе го одерат...80 евра не му бегаат...

Јас на негово место би пробал да си го напраам сам или ако не се разбирам, би побарал некој кој се разбира да ми го направи.

Најчест проблем е затнување со прашина и глупости. А некогаш прегорува и вентилаторчето. Во вториот случај ќе се потруди да најде слично такво кое ќе го собере во лежиштето и кое ќе работи на 5V.

Во сервис, најверојатно дека ќе направат една од овие две работи, но ќе му кажат дека треба да се нарача нов кулер и дека кулерот кошта 70 евра и дека ќе треба да почека и тн. Згора на тоа ќе му наплатат и работна рака....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Проблемот го средивме во Тетово во неофицијален сервис :)
Финтата беше што му прегорел термостатот... го смени другарот мислам дека го чинеше некаде... 3000 денари со работна рака
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,291
16,662
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не е тоа бојлер па да има термостат. :LOL:
Тоа е термалната диода, која најмногу може да кошта 50 денари. Макар што чисто се сомневам дека може да ја смени. Обично се вградени во самата плоча.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно