• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сервис за дијагностика/ поправка на компјутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheGamerTeacher

Gaining Experience
9 декември 2016
125
72
Крушевo
Здраво дечки,

Како што може да прочитате од насловот потребен ми е ( и тоа релативно итно) сервис каде што би се извршила дијагностика на компјутер.

Конкретно, се случи некоја промена на напон кај мене, паднаа осигуралите и сега компјутерот не дава знаци на живот. 99% сум сигурен дека напојувањето е отидено, ама што со другите делови.

Да не го тупам, дајте предлози.

P. S. Може не е за оваа категорија темава, ама малце итно ми е.
 

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
277
298
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Зоте? Врти им на тф и прашај, мене не ми земаа пари.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
538
291
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
немаш некој маалски фраер што го поддржуваш повремено со по некоја порачка???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

TheGamerTeacher

Gaining Experience
9 декември 2016
125
72
Крушевo
немаш некој маалски фраер што го поддржуваш повремено со по некоја порачка???
Финтата е што сум релативно "свежо" преселен во Скопје и не сум стигнал до такви контакти сеуште
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
538
291
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ете шанса и ти да запознаеш некој фраер и некој да те запознае тебе, со среќа соработка и се надевам дека е само напојувањето...
 

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,290
3,791
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Sapphire RX 470X Nitro+ 8GB
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Steelseries Arctis 3
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Здраво дечки,

Како што може да прочитате од насловот потребен ми е ( и тоа релативно итно) сервис каде што би се извршила дијагностика на компјутер.

Конкретно, се случи некоја промена на напон кај мене, паднаа осигуралите и сега компјутерот не дава знаци на живот. 99% сум сигурен дека напојувањето е отидено, ама што со другите делови.

Да не го тупам, дајте предлози.

P. S. Може не е за оваа категорија темава, ама малце итно ми е.


Топла препорака.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,983
3,418
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
Обрати се кај @Daniel86 ако си скопје, да не си дома појден
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,619
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно