Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем Сервис за авто радио

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
527
397
Некој да предложи сервисер(електроничар) за радио за во кола
Станува збор за Андроид радио (Teyes CC3 10inch 6/128gb)
Пред некој ден престана да работи контролата за осветленост на екранот, цело време е на макс осветленост.
Не е софтверски проблем, пробав со нова инсталација, различен firmware
Пробано и со друг нов Екран, не е и до него
Останува да се провери плочата
Доколку е потребно за дијагностика имам уште едно идентично радио во исправна состојба
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.095
703
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Да прашаш дали би се нафатил да го направи? Дечкото е профи...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.779
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно