• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

сервис (промена на кабелче) на Marshall minor II bluetooth слушалки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

tdejan

Intern
23 април 2014
6
0
здраво на сите
имам Marshall minor II bluetooth слушалки:

имав несреќен случај и кабелчето од слушалка до микрофон се сецна
:(
го однесов во Логинг, меѓутоа таму го скратија со забелешка дека тоа можеле и сега слушалките се неупотребливи, тежината на слушалката и микфонот ги паѓаат долу и не стојат на увото.
Во Мими музика ми рекоа дека не може да сервисираат, специфичен бил типот на кабел, во Зец Електроникс да пробаат без гаранција, во Алфа Аудио исто, да ги видат.
Инаку ова е моделот и типот на кабелот
View: https://www.youtube.com/watch?v=GIFAERvcK5k

Дали некој во СК има ваков тип на кабел и би можел да ги сервисира?
Поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

tdejan

Intern
23 април 2014
6
0
здраво, засега не :( најдов соодветно кабелче за замена, и прво пробав со Алфа Аудио сервисот, меѓутоа ми ги вратија со образложение дека е многу пипава работа, не можеше да го отвори куќиштето со плочката (не знам дали тој лепак е фабрички или од Логинг што ги упропастија)...
и така...
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,871
11,296
youtu.be
Побарај помош од некој што сервисира (премотува) звучници (исто пипава работа).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,658
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно