• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Серверски Куќишта

  • Ја почнал/а темата
  • #1

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
972
966
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Здраво,

Ме интересира дали се продаваат серверски куќишта во Македонија? Имам rack кабинет за домашна мрежа и ми трба нешто што може да се монтира на rack стриктно.

Големина преферирам 3U или 4U.

Го замолувам админот да ја премести во соодветна категорија темава.

Благодарам
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,827
9,254
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
@skullmonkey продаваше 4U јас имам земено Ролине слично такво од сет.

Во сет нема веќе.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,981
3,346
Ме интересира дали се продаваат серверски куќишта во Македонија? Имам rack кабинет за домашна мрежа и ми трба нешто што може да се монтира на rack стриктно.
Во малопродажба тешко, но сите фирми што работат со мрежна/серверска опрема би требало да имаат. Побарај С&Т, Фибернет, Јвснет, Интек...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно