Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Серверски компоненти

Статус
Затворена за нови мислења.

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1.124
752
BorisSapphire додаде нов оглас:

Серверски компоненти - Проценка

Како што гласи насловот, потребни ми се:

RAM ECC RDIM
3x64 DDR3 (2x32 или 4х16)
2х128 DDR3 минимум (2х64 или 4х32)
2х128 DDR4 минимум (2х64 или 4х32)

CPU
2x Intel Xeon E5-2620
2x Intel Xeon E5-2623

1х SAS HBA Adapter Fujitsu JX40

Процесорите и рамот ќе се користат на Dell R720 и Dell R730.
Доколку има некој нешто компатибилно за овие сервери, рам или процесор нека ме контактира.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.370
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно