1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервери за игри во МК

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Mao, 16 Март 2020.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  За да играте во добра резолуција Quake 3 во конзола (`) пиши ги следниве работи една по една:
  /r_mode -1
  /r_customwidth 1920
  /r_customheight 1080
  /r_customaspect 1
  /vid_restart
   
  -={K-O-R-U-N}=-, Avid и на HardCorec им се допаѓа ова.
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Ајде на CS 1.6 ако има некој.

  54.37.193.235:27018
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Да направам подобра презентација, Ви го претставувам новиот CS 1.6 Public сервер отворен за релаксација во оваа време на карантин.
  Препорачуваме фер плеј, затоа што забавата така е подобра.

  KUMANOVO PUBLIC
  ✅ IP: 45.10.24.62:27015 ✅
  Facebook Fan Page
  www.facebook.com/KumanovoPublic

  Да повторам дека серверот е нов и главната активност ни е во вечерни часови.
  Доколку имате свое друштво одосно екипа може слободно да го користите во било кое време.
  Нашите администратори ќе се потрудат да Ви обезбедат сигурна игра и мапа по Ваша желба.
  За било какви информации може да не контактирате на нашиот Facebook Fan Page.
   
  Изменето од модератор: 11 Април 2020
  Goran995, TATA_MATA, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Јас мојот сервер го згаснав поради двајца читери кој упорно влегуваа (иако ги имав банира и на IP и на Steam)...
  Доколку ти налетаат на сервер мавај бан :) (едниот е MVR а другиот е Zdravko).

  Се пуцаме вечер.
   
 5. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,177
  759
  5 Јуни 2007
  Машко
  Земав сервер од Clever-host.ro за 4€ месечно. Имаше нешто фрка со пинг оти е хостиран во романија. Имаат сервери и во Германија ама не дозволуваат dproto плагин на тие сервери, само леџит.

  Втора опција пробав од streamline-servers.com, 15€ за 20 слота. Стсбилен, брз, добар контрол панел со опција за инсталација на плагини и воедно добар интерфејс. Препорачувам


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Кој е расположен за Call Of Duty 2 (WW2) нека влегува (patch 1.3)
  146.255.78.141:28960
   
 7. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,017
  635
  3 Јули 2007
  Има некој за Red Alert 2? :D
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Нова информација.
  Заради преоптеретеност на серверот направивме миграција на нов хостинг со повеќе слотови, односо серверот сега има нова ИП адреса.
  ✅ IP: 45.10.24.62:27015 ✅
  Повелете повторно.
   
 9. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  72
  14 Август 2009
  Нема ли нешто за CS:GO
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LAS7AND

  LAS7AND
  Intern

  3
  0
  14 Февруари 2020
  Машко
  Здраво дечки, CS 1.6 сервер отворен пред недела дена. Ако сте за дружење повелете.
  Потребни ми се админи.

  CS 1.6 - EuphoriA Public | FREE VIP

  Брз connect:
  connect cseuphoria.myserv.me

  Додајте во favorites
  IP: 93.123.18.43:27015

  Низок пинг: 20-40
  Anti-Cheat System
  FastDL + 1000 FPS
  FB: www.fb.me/cseuphoria

  [​IMG]
   
Слични теми
 1. sini6a
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,132
 2. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,262
 3. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  259
 4. TATA_MATA
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  326
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,397
Вчитување...

Сподели

Вчитување...