1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервери за игри во МК

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Mao, 16 Март 2020.

 1. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  225
  128
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Не работи серверот сеа?.

  А ок сменет ип
   
  На Vasee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  146.255.78.141:27960

  Кој е за Quake 3 Arena - (да тепаме време додека трае коронава) нека влегува :)
  верзијата на Quake 3 е со 1.32 patch.

  ping: @skullmonkey
   
  На b.a и skullmonkey им се допаѓа ова.
 3. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  update:
  Ја враќам старата адреса, поточно: 194.61.139.18:27016

  Јас се извинувам поради овие промени, но, серверот ми е сеуште во тест фаза па го следам пингот.
  Фала на разбирањето :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Што и да си правел, врати го претходното.
  Немаше пинг и се играше, сега не.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Вратено!
  Останува старата адреса
  146.255.78.141:27016
   
  Последна промена: 21 Март 2020
 6. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,177
  759
  5 Јуни 2007
  Машко
  Дечки, онака информативно, кај може да се најде некое cheat-че за цс? Не планирам да ви нарушувам игра, ни случајно :D
   
 7. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  s
  Не работи серверов пак
   
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Работи, до сега игравме со мејсон.

  Сум ја згрешил портата во претходниот пост.
  146.255.78.141:27016
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Ајде кој е за CS 1.6, има играчи на серверот.
   
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Топ е, пишувај пак кога ќе има луѓе.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  194.61.139.18:27016

  Последен update...
  Морав да ја вратам старава адреса бидејќи не можам "правилно" да функционирам со новата адреса (146.255.x.x).
  Доколку има пинг... јебем ли га, ке барам друго решение.
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GAMEKING

  GAMEKING
  Баниран/a

  45
  31
  11 Јануари 2018
  Машко
  Порано работев со сервери за 1.6 и имам доста разбирање околу тоа,доколку имаш проблем или прашања слободно обрати ми се ке пробаме да ги решиме брзо и ефикасно :D
   
  На Ronnn и HardCorec им се допаѓа ова.
 13. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  169
  29 Јули 2010
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Кој е за кантер 1.6 нека влегува.
   
  На Dave1 и smole им се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  На серверот се пуца CS, кој е ЗА, нека влегува.
   
  На Dave1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mikac

  mikac
  Intern

  19
  16
  12 Декември 2014
  Машко
  Нема кворум?

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 17. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  95.180.193.120:27015 - Quarantine Pub Gaming, го направивме со друштвото да играме, сега почна цела МК да влегва! Хаха... Кој сака, слободно.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  916
  734
  29 Март 2011
  Ќе има добар кворум сега :)

  Испратено од SM-G9770
   
 19. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Влегов на кратко на серверов, јас сум sp0ux))), ама неигриво ми беше со 300 пинг, со све исклучено и торенти и јутуб, на другите сервери немам толкав пинг, вообичаено е околу 80. На А1 сум...

  Ќе се попуцаме касније ако уште играте, ваљда ќе се среди пингот до тогаш... :)
   
 20. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Абе нешто се дешава со линијава денеска...
  Ке гледам да средам за брзо време.
   
 21. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  И јас исто имав над 200.
  Ако реално имаме играчи, да закупиме сервер 16 слота Premium околу 10е месечно со добар пинг.
   
 22. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,988
  21 Јануари 2009
  Quake не се игра веќе?
   
 23. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Не можев да го решам проблемот со пингот...

  Вратена е другата адреса (и на таа ке остане): 146.255.78.141:27016
  Истата адреса се користи за кантер и quake3 серверот.
   
  На mikac му/ѝ се допаѓа ова.
 24. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Ајде кој е за пуцање CS 1.6 нека влегува, лагот е среден.
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 25. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Ајде кој е за плескање на CS нека влегува, да удриме некоја рунда.
   
  На Nostradamus му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sini6a
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,132
 2. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,262
 3. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  259
 4. TATA_MATA
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  325
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,397
Вчитување...

Сподели

Вчитување...