• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сервери за Counter-Strike 1.6

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Хехе нп. :)) малку касно одговарам дека заборавив на овој топик :p
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
359
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
aj kazete kaj moze da ja izvadam counter online??i dali e besplatna??
 

godovic

Intern
5 септември 2007
31
1
Moze li nekoj - verovatno od Skopje, da mi kaze sto se mi e potrebno za da mozam da ja igram counter strike na cabletel ili telekabel? Patchevi i drugi sranja... Fala!
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Доколку нема patch тоа другите што пишуваат кај него ќе се појавува <cstrike_all_dead>, ама нема да може и серверите да ги зачува во Favorites.
 

TonInter

Intern
13 април 2007
20
1
inter.it
Доколку веќе инсталирате patch, немојте најновите. Некои сервери не се upgrade-увани веќе долго време, и ќе ви прават проблеми. Нема да можете да влезете, and shit like that.
Јас, лично, сеуште ја користам V23B верзијата, и супер ми е. Не знам што е поентата да инсталираш V32, заради Source скинови. Ако сакаш Source скинови, играј CS: Source.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
848,755
Членови
29,427
Најнов член
Nikiniki12
На врв Дно