Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

server cracking

keylogger

Баниран/a
22 април 2007
3
0
znae li be nekoj nekoja ama dobra alatka so skenira i gi naogja site otvoreni porti na nekoj server i nekoja cracking tool. ili sto praasuvam jas tuka makedonce li se razbira nesto u tija raboti. :D
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Proveri go dobro poznatiot dobar nmap.

Za cracking tool, bi ti sugeriral od sega pa natamu da ne barash takvi raboti vo javni temi. Probaj so privatni poraki do korisnicite shto mislish deka bi imale takvo neshto...

Stefan.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Nessus ti e najdobriot vulnerabilty scanner. So nego mozes da vidis otvoreni porti na serverot, propusti, dupki i slicno. Registriraj se na www.nessus.com, downloadiraj go i pred da go koristis obavezno napravi plugin update. Pozz
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Nessus e тапа во споредба со SSS.
Вистинското нешто над се е Core Impact кое за жал не го наоѓаш кракнат ни со полиција.Годишна лиценца на производот е 25,000 $.
Работи на принцип, бара дупки и десен клик exploit и имаш обиен систем.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Не зборуваме за лиценцирани програми и слично :) Затоа викам Nessus. А лиценцирани програми од овој тип во Македонија ... :)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
nmap ќе ти брка работа, плус бесплатен е, плус имаш упатсво на хрватски преведо, ама тоа нема врска, сите знаеме англиски, плус во многу книги има објаснето како се користи.

Сигурно има подобри, ама се плаќаат.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.316
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
za sto moze da e:D
 

LoSkO

Intern
26 август 2007
29
0
Nessus e тапа во споредба со SSS.
Вистинското нешто над се е Core Impact кое за жал не го наоѓаш кракнат ни со полиција.Годишна лиценца на производот е 25,000 $.
Работи на принцип, бара дупки и десен клик exploit и имаш обиен систем.

moze da mi kazes celo ime na programot da vidam dali ke go najdam bas mi se igra so takvi igracki :)) :)) :LOL:
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Дај немојте со такви работи, што ако некој после ова ви влезе во системот зошто вие сте го упатиле, убаво ќе ви биде, па да ви излезе некоја ваша приватна слика на интернет.
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Uf... ke mu dadesh pogreshna pretstava za celata rabota. Cain&Abel mozhe da mu pomogne vo odredeno scenario. Generaliziranjeto mislam deka e nepotrebno bidejki opsegot na mozhnosti e premnogu golem.

Ех не зезај и ти сега, членот праша алатки за хакирање на сервер кои му беа дадени. Но штом тој прашува за алатки, верувај ми 99% нема да стигне да ги проба нешто такво одкако ќе види милион опции во cain, или одкако ќе се чуди како да го инсталира nmap...
Плус тоа, не ни даде никакви информации за да му дадеме нешто по конкретно...
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk

Нелегално ? По која логика кажуваш дека е нелегално ? Тука не вршиме кракување на одреден сервер, не постои никаква информација за некој сервер, да не збориме за линк. Се што правиме е дискутираме, што во никој случај не е нелегално.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Нелегално ? По која логика кажуваш дека е нелегално ? Тука не вршиме кракување на одреден сервер, не постои никаква информација за некој сервер, да не збориме за линк. Се што правиме е дискутираме, што во никој случај не е нелегално.

tocno
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Нелегално ? По која логика кажуваш дека е нелегално ? Тука не вршиме кракување на одреден сервер, не постои никаква информација за некој сервер, да не збориме за линк. Се што правиме е дискутираме, што во никој случај не е нелегално.

Tokmu taka... Vodibme "bezbednosen" muabet ... :LOL:
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Нелегално ? По која логика кажуваш дека е нелегално ? Тука не вршиме кракување на одреден сервер, не постои никаква информација за некој сервер, да не збориме за линк. Се што правиме е дискутираме, што во никој случај не е нелегално.

me crack-na :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.092
Мислења
974.341
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно