1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сертификати за Data Analyst

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Mechanic, 26 Февруари 2020.

 1. Mechanic

  Mechanic
  Intern

  56
  16
  2 Мај 2016
  Дали некој од вас ги има полагано тестовите од Мајкрософт за Data Analyst и тие на Tableau:


  Ги гледав курсевите што ги нуди Семос за Data Analyst и Data Science, но не сум во можност да платам толку пари и да посетувам курс во специфично дефинирано време, сакав да ги спремам од дома и да ги полагам погоре наброените курсеви, па ме интересира од ваше искуство да препорачате онлајн материјали и курсеви.  Семос Едукација


  Семос Едукација
   
 2. Mechanic

  Mechanic
  Intern

  56
  16
  2 Мај 2016
  Никој од тука не работи како data analyst или data scientist?

  Во меѓувеме додека собирав материјали за курсевите од погоре излезе нова вест, до Јуни ќе важат овие, потоа голем дел се укинуваат и остануваат на role-based сертификати.

  Microsoft Learning Community Blog Post
   

Сподели

Вчитување...