Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Серијал на интервјуа "Во контакт со.."

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
IT SEC како прво е-списание за компјутерска сигурност во Македонија од својот 4-ти број започна со објавување на интервјуа со едни од најпознатите експерти и Интернет икони во светот.

4-тиот број го содржеше интервјуто со Philip Zimmermann, човекот кој е заслужен за создавање на PGP енкрипцијата и кој наметна еден сосема нов тренд во тоа поле.

Интервјуто со Zimmermann е достапно тука:
http://www.itsec.com.mk/broj4/vhtml/v9.html

Во 5-тиот број на IT SEC ќе биде истакнато интервјуто со Vint Cerf, таткото на Интернетот и создавачот на TCP/IP протоколот... а во 6-тиот следува интервјуто со Kevin Mitnick, за останатите броеви... ќе бидете соодветно информирани.

Важно е да се напомене дека овие интервјуа со вакви познати и клучни луѓе во ИТ светот се направени за прв пат од било кој македонски медиум.
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Da da :) i nie gi imame :) It Sec navistina pravi presedan i gi kaci standardite na intervjua kaj nas :) odi zbori sega so nekoj :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
Da da :) i nie gi imame :) It Sec navistina pravi presedan i gi kaci standardite na intervjua kaj nas :) odi zbori sega so nekoj :)

Следна мета ми е Бил Гејтс и да го прашам зошто во Vista сме сеуште ФИРОМ ми е едно од прашањата? :)

Нон стоп патува, се надевам ќе го начекам штом се прибере :)))
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
D rules.. ili sto bi se reklo kaj nas lokalno D za pretsedatel :)
samo mislam deka poradi pravilnata zastapenost na polovite, ke mora i nekoja IT zena da se najde :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
D rules.. ili sto bi se reklo kaj nas lokalno D za pretsedatel :)
samo mislam deka poradi pravilnata zastapenost na polovite, ke mora i nekoja IT zena da se najde :)

Веќе ја најдовме. :)

Во еден од наредните броеви ќе биде објавено интервју со [SIZE=-1]Anna Claiborne, една од извршните мрежни експерти на светски позната компанија која е задолжена за превентива/пренасочување на DoS/DDoS.[/SIZE]
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Auuu covek zelba da pomisli i ..... odma... bravos. Da ne imate slucajno americka iselenicka viza blanko :D
Odlicno i mislam deka ke ima mnogu pozitivna reakcija
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Едвај го чекам интервјуто со Митник, а за госпоѓата/госпоѓицата би можеле да ја прашате колку работа имаат, сега во споредба со порано
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.643
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно