• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Семинари и саеми ???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

xenonsoft

Intern
2 февруари 2008
10
0
здраво другари
дали може некој да ми каже како можам да добивам информации за тоа
каде и кога се случуваат некои семинари и саеми од област на информатикаа низ Македонија, бидејки сакам многу да учествувам на семинари, работилници и саеми
фала ви однапред
поздрав до сите
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Eve eden od podobrite saemi sto se odrzuvaat vo svetot...Bi bilo dobro da se otide da se poseti.
h**p://www.cebit.de/homepage_e
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
@ taranenik
Членот прашува за низ Македонија.

Xenonsoft, обично активности поврзани со ИТ области во Македонија организираат:

- Стопанска Комора на Македонија
http://www.mchamber.org.mk/default.asp?tId=40&lan=mk&edit=1

- Фондацијата Метаморфозис
http://metamorphosis.org.mk/

други моментално не ми текнува.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
phhh...
nisto nema. c c c i toa so go ima e ednas godisno.
Комората организира скоро секоја недела-две некоја активност... во последниот месец-два имаше 2-3 активности поврзани со ИТ. Еден беше семинар мислам за новиот закон за електронска трговија, имаше нешто и со студенти кои би изработувале интернет маркетинг план за компанија и сл.

Кој е заинтересиран нека се регистрира на newsletter-от, па ќе може поубаво да ги следи настаните.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
При крајот на годинава односно во Ноември се одржуваат 2 значајни настани поврзани со ИТ.
Тоа се ИНФОКОМ (26-28.11.2008) и e-Општество.Мк.
e-Општество.Мк минатата година се одржуваше од 29-11-07 до 30-11-07 и баш се поклопуваше со ИНФОКОМ, но за оваа година немам информации кога ќе се одржи.
Поздрав! :bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,186
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно