1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sega Genesis Mini

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од DelphiUser, 19 ноември 2019.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  909
  962
  2 Март 2011
  Машко
  Во продолжение на сите класични конзоли и компјутери, излезе и Sega Genesis Mini.
  256BM RAM и 512MB SD, некој лев Allwinner cpu ZUIKI Z7213 без спецификации и нормално работи со емулација. Повеќе инфо на Sega Genesis Mini - Wikipedia

  Кратко ревју:

  View: https://www.youtube.com/watch?v=9oY4BcPyeB0  Еве ги и игрите кои ќе ги има во зависност од регионот

  Alex Kidd in the Enchanted Castle
  Alien Soldier
  Alisia Dragoon
  Altered Beast
  Assault Suit Leynos
  Beyond Oasis
  Castle of Illusion Starring Mickey Mouse
  Castlevania: Bloodlines
  Columns
  Comix Zone
  Contra: Hard Corps
  Darius
  Dr. Robotnik's Mean Bean Machine
  Dyna Brothers 2
  Dynamite Headdy
  Earthworm Jim
  Ecco the Dolphin
  Eternal Champions
  Game no Kanzume Otokuyou
  Ghouls 'n Ghosts
  Golden Axe
  Gunstar Heroes
  Kid Chameleon
  Landstalker
  Langrisser II
  Light Crusader
  Lord Monarch
  Madō Monogatari I
  Mega Man: The Wily Wars
  Monster World IV
  MUSHA
  OutRun 2019
  Party Quiz Mega Q
  Phantasy Star IV: The End of the Millennium
  Powerball
  Puyo Puyo 2
  Puzzle & Action: Tant-R
  Rent a Hero
  Road Rash II
  Shining Force
  Shining Force II
  Shinobi III: Return of the Ninja Master
  Slap Fight MD
  Snow Bros
  Sonic Spinball
  Sonic the Hedgehog
  Sonic the Hedgehog 2
  Space Harrier II
  Street Fighter II: Special Champion Edition
  Streets of Rage 2
  Strider
  Super Fantasy Zone
  Sword of Vermilion
  Tetris
  The Hybrid Front
  The Revenge of Shinobi
  Thunder Force III
  ToeJam & Earl
  Vectorman
  Virtua Fighter 2
  Wonder Boy in Monster World
  World of Illusion
  Yu Yu Hakusho Makyō Tōitsusen
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  909
  962
  2 Март 2011
  Машко
 3. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  198
  257
  3 Јануари 2019
  Машко
  Мислам дека го видов во Галерија во City Mall, околу 5000мкд беше. Што е доста посако од останатите мини ретро конзоли.

  edit: Сега видов го немаат ставено на нивниот webstore.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,979
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Го има во Галерија. Од самиот ланч.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...