1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Seed4.Me VPN - 1.5 година ГРАТИС

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од pipelin, 7 Мај 2020.

 1. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,281
  888
  8 Мај 2010
  Машко
  Видов дека доста се пишуваше за VPN во Netflix темата па решив да го споделам ова „трикче“ кое го најдов на еден друг форум кој сметам дека ќе им користи на членовите тука.

  Чекор 1:
  Одете на линков и регистрирајте се, користете го купонот „STAYHOME“ при регистрација. (слика).
  https://seed4.me/users/register
  Откако ќе се регистрирате отворете го мејлот и активирајте го акаунтот. Со ова вие сте активирале 6 месеци претплата. (слика).

  Чекор 2:
  Одете на линкот подолу и кликнете на портокаловото копче (слика).
  Free Seed4.Me VPN (100% discount) | SharewareOnSale

  Откако ќе кликнете ќе ви се појават 3 копчиња за споделување. Можете да кликнете на твитер и да го исклучите новиот прозорец или најдолу под Linkedin копчето имате:
  I don't use Facebook, Twitter, or LinkedIn!“ кликнете и на ова. (слика).

  Пополнете ја формата со било какви информации, можете и некој temporary мејл да користите со оглед на тоа што кодот ќе го добиете одма по пополнување на формата. (слика).

  На наредната страна ќе го добиете ваучер кодот, копирајте го (слика).

  Чекор 3:
  Отворете го линкот подолу, или најавете се на seed4.me доколку долниот линк не работи и од левото мени изберете „Extend Access".
  Изберете од опциите „Voucher or Prepaid card" и внесете го кодот. (слика).
  https://seed4.me/users/extend

  Тоа е тоа.

  [​IMG]


  Понудата трае некои си 11 дена од сега.

  Може да пробате да генерирате неколку кодови и да ги користите понатака, иако во постот кај што читав не препорачуваа повеќе кодови да се стават од старт.
   
  На acikaaa, lynx, Professor и уште 16 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,537
  24 Јуни 2009
  Машко
  Thanks :)
  Одлично работи.
   
  Последна промена: 7 Мај 2020
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  Шо, го кладе на убунту 20.14?
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,537
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, туку на 20.04.
  Лесно е сетирањето.

  Screenshot from 2020-05-07 21-30-45.png
   
  Последна промена: 7 Мај 2020
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  827
  714
  5 Јули 2011
  На вториот линк ако внесуваш различни мејлови дава нов код и го прифаќа.

  upload_2020-5-8_12-51-49.png
   
  mkgunner, Tajson, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,537
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мавнав и јас уште две-три тури. :D
  Фала @Gucci

  Screenshot from 2020-05-08 14-58-53.png
   
  На Oktar и Tajson им се допаѓа ова.
 7. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,281
  888
  8 Мај 2010
  Машко
  Сте ги прегореле кодовите за претплата :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,537
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јаки бушони имат изгледа. :)
   
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  394
  354
  21 Мај 2017
  Машко
  Од впн-ов ми излагаа реклами не го препорачувам
   
  На pipelin и Oktar им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,537
  24 Јуни 2009
  Машко
  За гага што очекуваш?
   
 11. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  А најбитното неспомнавте, работи нетфликс америка со впн ов бидејки само за тоа и ми треба впн?
   
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  358
  337
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  не работи... сеа проверив
   
  lumibi, Oktar и на Tomislav96 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...