Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Sedumka na loto vo Skopje

Статус
Затворена за нови мислења.

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Seuste ne se znae koj e srecniot dobitnik na "sedumka" na prvoto izvlekuvanje na loto vo Skopje koj na 18.10.2007 (cetvrtok) vo 42 kolo so izvlecenite brojki: 1,5,20,21,25,32,33 uspeal site da gi pogodi i da dobie odromna suma od 12.227.759 denari ili okolu 200.000 evra sto e vtora dobivka po vrednost sto e isplatena za sedum pogodoci godinava vo Makedonija.( Na sumata od 12.227.759 denari dobitnikot ke plati danok 15 otsto)
Ova inaku e treta pogodena sedumka vo izminatite 42 kola vo Makedonija.Interesno e sto ova e prv pat vo istorijata na Loto ne samo vo Makedonija tuku i vo poranesna Jugoslavija nekoj da ja pogodi "sedumkata" vo cetvrtok.Porano izvlekuvanjeto bese sekoj vtornik,poslednite sedum gonini vo sreda,no poradi Denot na zalosta poradi tragisnata smrt na Tose Proeski, izvlekuvanjeto bese pomesteno od sreda vo cetvrtok.
Srecniot dobitnik, zasega anonimen, igral skraten sistem broj 33 od 19 brojki za koj ima uplateno 1.530 denari.Livceto go uplatil vo sreda,posledniot den tocno vo 14 casot i 44 minuti vo prodaznoto mesto vo Ristikevata palata na plostadot "Makedonija" vo Skopje.

Ne znam dali ova ima nekakva vrska so ramnotezata vo Kosmosot...no edna (pre)golema zaguba i edna golema dobivka vo isto vreme????:zbunet2:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
Ne znam dali ova ima nekakva vrska so ramnotezata vo Kosmosot...no edna (pre)golema zaguba i edna golema dobivka vo isto vreme????:zbunet2:

Хмм... не знам... но мислам дека работите не се одвиваат баш во тој правец и неможеме да речеме така... Да родителите на Тоше, или не знам Будимир добија лото по неговата трагична смрт, тогаш би рекол рамнотежа во Космос итн... но вака, двете работи се без врска.
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Точно е за 200.000 евра... Јас знам, а знам и кој ги доби : )) Човекот 2 пат у живот играл лото хехехехе.

Нека му се со среќа на мајсторот...
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Точно е за 200.000 евра... Јас знам, а знам и кој ги доби : )) Човекот 2 пат у живот играл лото хехехехе.

Нека му се со среќа на мајсторот...

E toa navistina ti se vika sreca! Baba mi cel zivot igra loto ( i seuste ne se otkazuva) a nikogas nema dobieno nitu cetvorka a za poveke da ne zborime, ama nadezta posledna umira :rolleyes: :LOL:
 
K

Kosta

Гостин
Ако играл 2 пат лото тој е најсреќниот човек на планетава :)
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
jas ne igram loto, no sakam da dobijam :p hehe
исто :) ама како што вика Jaia^^ надежта последна умира :LOL:...

200.000 евра се одличен почеток за заработување еден па и повеќе милиони... само ако бидат паметно истрошени...
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Ama zatoa grebes grepki kako lud :p sum te videla :) hahaha

хехе, ама пак ништо не добива :tainstven:

едно време тие многу ги тепав по 30 ден. што беа... имаше таму да гребеш по „насока“ и колку ќе излезе... 3-4 пати се гребев и се добивката ми беше 30 ден по ред... и на крај пак со 30 останав :) давам 30 , одам по лиините стигнав до 30 :) ај уште една се така... :))
 

JimmyKing

Баниран/a
21 септември 2007
49
0
хехе, ама пак ништо не добива :tainstven:

едно време тие многу ги тепав по 30 ден. што беа... имаше таму да гребеш по „насока“ и колку ќе излезе... 3-4 пати се гребев и се добивката ми беше 30 ден по ред... и на крај пак со 30 останав :) давам 30 , одам по лиините стигнав до 30 :) ај уште една се така... :))

Ako nisto drugo barem si imal so sto da se zanimavas . :)
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Ako nisto drugo barem si imal so sto da se zanimavas . :)

абе немам више среќа на игрите на среќа... од тогаш немам веќе ни грепки ни ништо... лото немам играно, а и не се замарам... бинго на времето како „помал“ заокружував :LOL:

а и на спортска од дамнешна 2005 год. кога лапнав 22.000 и нешто... и од тогаш веќе 2год. немам ништо добиено, и не пишам веќе!
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
inace tipot e genij po matematika koj stvarno ne igral prethodno. gi spoil pretcustvoto so logikata i ete go. neka si gi trosi so merak :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно