• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Secure Connection Failed - T-mobile

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Проверете дали и кај вас на ја отвара страната за логирање во T-mobile
https://my.t-mobile.com.mk:8443/mkd/login.htm
кај мене го пишува тоа
Secure Connection Failed

my.t-mobile.com.mk:8443 uses an invalid security certificate.

The certificate is not trusted because it is self signed.

(Error code: sec_error_ca_cert_invalid)


* This could be a problem with the server's configuration, or it could be someone trying to impersonate the server.

* If you have connected to this server successfully in the past, the error may be temporary, and you can try again later.

Or you can add an exception…
:chudenje:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Нема везе. Нема да го поправат.
Оди доле во Or you can add an exception…, и додај го сертификатот и ќе ти ја отвори.
Т-Мобиле од секогаш не ги бивало во вакви работи. Видете го истото со webmail.t-mobile.com.mk . Ова е емаил пристап за вработените, а истото ќе го добиете како и на my.t-mobile.com.mk, језда сега им е down серверот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
ОК
Зошто така прави на некој други страни нема такво нешто да прифакаш сертификати само на т-мобиле или се лазам.
ДА не е поради пезбедносни приЧини :ninja2: . :))
:))
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Па и не е баш лажна тревога.

МТ нет имаат лиценца за издавање на SSL сертификати (валидни).

Вакви самоклепски сертификати не е професионално да се користат на сервери што ќе ги користат клиентите.

Јас на пример имам вакви „непроверени“ сертификати, издадени од мене и ги користам јас. Кога ќе планирам да пуштам нешто во уптреба ќе си купам валиден сертификат.

Зар paypall или moneybookers не може сами да креираат сертификати?

Значи, не се работи за тоа дали сајтот работи или не (ако го прифатиш сертификатот ќе работи), туку се работи за принцип на работа. Многу непрофесионално делува вака.
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
Катастрофа е ова скоро најголемата фирма во Македонија неможе да се обезбеди валиден сертификат и се срами пред луѓето, ај ова и не е толку голема работа меѓутоа ако не можат една веб страна да средат што ке биде со некои многу поважни работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно