• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сечење и средување на Photoshop layout

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Еве една страница, поточно цел туторијал каде чекор по чекор е објаснато сечењета на вер страница изработена во Photoshop.
http://www.slicingguide.com/

Проверете, нема да зажалите.:bye1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно