1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сеавус акцелератор (Старт-aп) - Искуства?

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од coNNectMKD, 30 Мај 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  330
  262
  13 Март 2017
  Машко
  Има ли некој од тука било какво искуство со акцелераторот на Сеавус за грантови за старт-ап компании? Било какви одговори ќе ми завршат работа..

  Дали имаат практика да се јавуваат на сите кандидати после пријавување?
  Дали имаат практика да Ве викаат на разговор?
  Дали имаат практика да ви дадат бројче за лично да се јавите за било какви прашања?
   

Сподели

Вчитување...