• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Seavus Академија за програмирање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bojancho

Intern
4 февруари 2021
10
8
Здраво, моментално сум студент на SEDC, на траката за веб девелопер, дали има некој да сподели искуства за како барал пракса/работа и да ме советува кога почнам да го правам тоа. Фала :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Посвети се максимално на предавањата, извршувај ги сите задачи/домашни, плус работи самостојно дополнително на проекти, проширени од домашните, покажувај интерес во учењето... дечките од Сивус што ти предаваат, ќе препознаат ако си добар, сакаш да учиш, учиш, имаш ентузијазам, па можеш да добиеш покана за пракса/работа и од нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно