• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Search Engine Rap Battle

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Битката помеѓу трите водечки пребарувачи: MSN, Yahoo и Google се води и преку музиката т.е. рап музиката на сајтот . :))
Еве ги трите двобои:

Yahoo vs. Google

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=910fLzws7Jo[/ame]

MSN vs. Yahoo​

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=W9d3zEBIzB4[/ame]

MSN vs. Google​

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=_w688s-AURE[/ame]

Ако сакате да гласате или да дознаете кој ќе биде победниукот посетете го официјалниот сајт Search Engine Rap Battle. :))

BTW
Јаки се песните. :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.887
Мислења
912.240
Членови
32.609
Огласи
836
Најнов член
chapeth14
На врв Дно