• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Search Engine Rap Battle

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Битката помеѓу трите водечки пребарувачи: MSN, Yahoo и Google се води и преку музиката т.е. рап музиката на сајтот . :))
Еве ги трите двобои:

Yahoo vs. Google

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=910fLzws7Jo[/ame]

MSN vs. Yahoo​

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=W9d3zEBIzB4[/ame]

MSN vs. Google​

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=_w688s-AURE[/ame]

Ако сакате да гласате или да дознаете кој ќе биде победниукот посетете го официјалниот сајт Search Engine Rap Battle. :))

BTW
Јаки се песните. :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,788
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно