• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Seagate Skyhawk 8TB x 12 HDD isplotirani 876 plots

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
Prodavam isplotirani HDD Seagate Skyhawk (ready for permanent use) 8tb so 73 plota po disk 12 parcinja vkupno 876 plots, kupeni novi, koristeni samo 3 nedeli (vremeto kolku sto trebase da se napolnat).
Spremni za Chia farming.

Se prodavaat samo komplet 4300e.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
4000e

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
3300e

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
3000e

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно