Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Seagate 10TB IronWolf HDD

Статус
Затворена за нови мислења.

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
169
132
teokitan додаде нов оглас:

Seagate 10TB IronWolf HDD - Проценка

Молам за проценка на 10TB хард диск.

Модел: Seagate IronWolf NAS
Големина: 3.5"
Брзина: 7200rpm

Користен во NAS и во одлична состојба, нема bad sectors (види слика за податоци од SMART).


Погледнете го атачментот 126133

Видете го целиот оглас...
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
169
132
Хард дискот оди на продажба за 9,000 денари.

Други дискови моментално на залиха (цени со попуст!):
-320 GB 3.5" => 400 денари
-320 GB 2.5" => 450 денари
-500 GB 2.5" => 600 денари
-750 GB 2.5" => 750 денари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.880
Членови
34.140
Огласи
2.009
Најнов член
Kajko2004
На врв Дно