• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Се спрема огромен update за Leopard!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update-от тежок 350 Mb ќе внесе многу видливи и промени во позадина во операциите на Leopard.
Измени се направени во Finder, iCal, iChat, Mail, Safari и Time Machine, а исто така и во Rosetta, AirPort и други компоненти како и во CUPS системот за печатење и граматичка проверка.
Update-от 10.5.2 најверојатно ќе биде пуштен рано наредниот месец, најверојатно за време на Macworld Expo.

Извор:http://www.itwire.com/content/view/15882/53/
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Fala

Ih, fala druze za informacijava, ja pred nedela dena kupiv Leopard i ke go instaliram ovie denovi....da ne znaes kaj ima softwer da se nabavi vo Makedonija za Macintosh ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,398
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно