Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продаваат рам мемории за Лаптопи..

Статус
Затворена за нови мислења.

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
446
319
Optipro додаде нов оглас:

Се продаваат рам мемории за Лаптопи.. - Проценка

Се продаваат рам мемории за лаптопи!
DDR1- 256MB, 512MB и 1GB(повеќе парчиња)
DDR2- 512MB, 1GB и 2GB (повеќе парчиња од сите модели)
DDR3- од по 4GB
Како и повеќе делови за лаптопи.

За повеќе информации пишете ми во порака
(ЦЕНИ ПО ДОГОВОР)

Видете го целиот оглас...
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
446
319
Пријатрле се збуни нешѕо?
Не е реклама5 по 0 денари и по договори?
Колку ќе ми ја шитниш 4гб ддр3 1800 денари?
Пријателе има разлика помеѓу цена инбокс и по договор ;)
Тоа инбоксот, или тоа што го пиша погоре можда ке ти шитнат и за 3000 .
Мене ми е дури и смешно да фиксиран цена, на нешто што го продаваш количински ..
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
997
мислиш плац купуваме, па цена ќе договараме. Да не треба и состанок да договориме во работно време во некој отмен ресторанТ ?
Пишете цена бе луѓе,на кој му одговара ќе ве контактира,на кој не му одговара ќе ве одмине.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
446
319
мислиш плац купуваме, па цена ќе договараме. Да не треба и состанок да договориме во работно време во некој отмен ресторанТ ?
Пишете цена бе луѓе,на кој му одговара ќе ве контактира,на кој не му одговара ќе ве одмине.
Имам преку 100 делови, немам и неможам да оформам фиксна цена!
А и згора на тоа скоро сите знаат колку оди хардверот, така да...
Ако ти купиш 10 парчиња јас секако не би ти ги дал по цена која би била оформена! Туку цена најнормално се договара!
Иначе, тој што сака да купи не паламуди со коментари.
Фино лепо отвара, прашува нуди цена, договара и зема! ;)
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
446
319
Без разлика колку и да вредат (не сум оформил цена, туку грубо од прилика, ама затоа постои пазарот нормално)
ддр1/2 се можеби сега редки односно знам дека скоро и никој да не користи такви конфигурации.
Но сепак, можеби има некој хобиста, на кој ке му завршат работа!
Така да, еве да не ја тупам баш, доколку некој има желба и време, слободно нека пише колку вредат (ддр1 и 2) плочки со сите mhz што постојат :)
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
309
233
Не е важно брзина и големина, важно е дека DDR3 е евтина меморија. Тоа значи дека постарите плочки вредат пола за DDR2/четвртина за DDR од тоа. Пред продавање со оформува цена за едно парче, без филозофии за 5-10-15 парчиња. Ние не ти знаме цена за едно парче, а башка цена која ќе варира зналително со тоа лолку плочки ќе купиш. Нејќеме да ти спуштсме цена за да добиеме нешто за дванаестина од што вреди, барем јас и @krema не сме такви. И останати со добри намери исто така. Реални сме кога се работи за проценка. Има и такви што се обидуваат да проценат нешто за далеку помалку за да си го дрпнат. Ако продаваш DDR2 по цена од DDR3 никој нема да ти ја купи. Не е убаво да пишеш проценка и да се лутиш ако ти ја проценат за помалку од твоите очекувања. Посакувам многу среќа во продажбата.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
446
319
Пиши што ти треба нешто да се смениме. Изразувам интерес за DDR/DDR2.
DDR3 (PC3L- Low voltage) рамови за лаптопи, едино такви ми требаат..
Мислењето е автоматски споено:

П.с за други делови незнам, пола визба ми е полна со делови дури и не знам што имам..
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
309
233
DDR3 (PC3L- Low voltage) рамови за лаптопи, едино такви ми требаат..
Мислењето е автоматски споено:

П.с за други делови незнам, пола визба ми е полна со делови дури и не знам што имам..
Имам стикче од 2GB, имам стик и од 4GB но не памтам дали е 1,35. Имам и ссд дискови ако ти требаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.302
Мислења
978.078
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно