Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Se prodavaat napojuvanja od 750 pa do 1200w

Статус
Затворена за нови мислења.

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.372
7.281
Скопје
www.facebook.com
Pane24 додаде нов оглас:

Se prodavaat napojuvanja od 750 pa do 1200w - 4.000 ден.

1. Njoy Dawn 750w - 1000 denari.
2. Lc power 1000w gold modular - 4000 denari
3. Gigabyte p1000gm modular - 4000 denari.
4. Corsair rm1000x - 4000 denari.
5. CoolerMaster V1200 platinium - 6000 denari.
Cenite se fiksni.
Napomena: Na modularnite napojuvanja falaat nekoi kabli od koi sata ili molex osven na v1200 koesto e so kompletni.

Видете го целиот оглас...
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.128
1.876
Скопје
Заинтересиран за HX1000.

Моментално имам RM750x, но би сакал догодина да сменам компоненти и мислам дека 750W ќе е кнап.

Ако може повеќе инфо за HX1000 @Pane24
Во ПП или тука?
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.372
7.281
Скопје
www.facebook.com
Заинтересиран за HX1000.

Моментално имам RM750x, но би сакал догодина да сменам компоненти и мислам дека 750W ќе е кнап.

Ако може повеќе инфо за HX1000 @Pane24
Во ПП или тука?
Zasea sve e rezervirano od toa i dadeno. Do vecer ke pisam sto ke ostane.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.128
1.876
Скопје
@Вајкинг @xenon

Не го разбирам „смеењево"?
Прашувам нормални работи за хардверски дел, не прашувам за кило компири, не знам што е смешно.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.272
1.951
Скопје
@Вајкинг @xenon

Не го разбирам „смеењево"?
Прашувам нормални работи за хардверски дел, не прашувам за кило компири, не знам што е смешно.
Каква разлика ќе ти направи годината? Зделкава е ‘shut up and take my money’, додека провери која година е ќе се продадат.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.372
7.281
Скопје
www.facebook.com
Каква разлика ќе ти направи годината? Зделкава е ‘shut up and take my money’, додека провери која година е ќе се продадат.
Искрено ни ја не знам кога се купени овие. Све е дива лига :D
Знам само дека се стари 3-4 год како модел.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.128
1.876
Скопје
Каква разлика ќе ти направи годината? Зделкава е ‘shut up and take my money’, додека провери која година е ќе се продадат.

Како мислиш - каква разлика?
Исто е напојување произведено и користено од 2015-та и од 2020-та?
RM1000x е модел од 2015-та.

И погоре пишав - имам RM750x, па ме интересираше и каблите дали одговараат.

Убаво прашав, убаво ми одговори Пане во ПП, не сме на Фемина, па не биле битни годините за PSU.
Ако се продаде - со здравје. Не купувам кромид на пазарче, сакам барем малку инфо за хардвер што се продава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.042
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно