1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продаваат мајнинг ригови/ASIC мајнери

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 14 Февруари 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,300
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  10 рига со 6 графички
  60 VGA Xfx 580 8gb (Samsung memory)
  6хmotherboard H81
  6хssd 120gb
  6хcpu
  6х4gb ram memory
  6 x 750W gold psu EVGA
  6 x 700W bronze psu NZXT
  10 x 3200 euro = 32000


  2х Рига со 10 графички и еден со 6
  16 VGA rx580 8 gb
  Разновидни од xfx , msi and sapshire
  4 x 1000 psu gold cooler master
  1x H110 and 1x H81 asrock motherboard
  2 x ssd
  8200 euro

  2 рига со 6x nvidia 1060 = 12 x 1060 random with 3 and 6 gb price 2700 euro
  1 рига со 6 x 1070 8 gb price 4700 euro
  1 рига со 6 x 1080 ti 11gb price 7000 euro
  5 x Bitmain Antminer L3+ 504 mh/s for litecoin, verge, gulden, gamecredits ….
  5 x 3200 euro = 16000 euro
   
  На BESKO, vlavot, GoranY и уште 4 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. reflexmk
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  677
 2. comakot
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,379
 3. StefAngel
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  546
 4. reflexmk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  973
Вчитување...

Сподели

Вчитување...