Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Се продаваат MacBook 13" M1 2020, MacBook Pro 15" i7 2017 & Mac Mini i3 2018

Статус
Затворена за нови мислења.

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
142
400
Гостивар
ntpmk.net
bogdan.j додаде нов оглас:

Се продаваат MacBook 13" M1 2020, MacBook Pro 15" i7 2017 & Mac Mini i3 2018 - Проценка

Бидејќи имам многу уреди, а реално не ги користам сите, планот ми е да си земам само еден понов. Поради тоа се продаваат:

1. MacBook Pro 13", M1 2020, 8GB RAM, 256 SSD. Гаранција до 07.2024, купен во Ајстајл. Со него идат и пластична заштитна футрола(smoke black боја) и sleeve торбичка Targus 360 Perimeter. Циклуси на батеријата 33. Цена: 45.000 денари.

2. MacBook Pro 15", Intel i7 2017, 16 GB RAM 512 SSD. Купен во Ајстајл. Сменети комплет top case во програма во...

Видете го целиот оглас...
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.333
9.074
Скриј јузерот на логин, име презиме и слика се гледа...

Инаку цените се одлични, кој сака да влезе во Епл екосистемот сега му е мајката!
 

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
142
400
Гостивар
ntpmk.net
Скриј јузерот на логин, име презиме и слика се гледа...

Инаку цените се одлични, кој сака да влезе во Епл екосистемот сега му е мајката!
Нека се гледа не е матичен :D
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.999
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Топло ти препорачувам да си ги сокриеш сериските броеви од многу причини.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.999
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
142
400
Гостивар
ntpmk.net
Поради не заинтересираност го тргам Мини-то од продажба, ќе му најдам примена дома.
Лаптопот уште некое време UP ако не, ќе го тргнам и него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.360
Членови
34.502
Огласи
2.307
Најнов член
ZIL12
На врв Дно