• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продаваат користен Manfrotto трипод и нов Cullmann Mundo 522t

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

l1d0v1c

Practice makes perfect
10 март 2011
648
1,355
Скопје
На продажба одат следниве триподи:


1. Manfrotto трипод, купен од нептун, користен година ипол, без никакви оштетувања/искривувања, а единствено што може да се забележат се неколку поситни гребаници. Со триподот следи и оригиналната торбичка.

Спецификации:
 • Минимална висина: 45cm
 • Максимална висина: 165cm
 • Тежина: 1.45kg
Повеќе инфо може да се најде на следниов линк.

Цена: 3000 денари

IMG_20190705_092352.jpg


2. Cullmann Mundo 522t трипод, нов некористен, нарачани беа два од ибеј, но другарчето се пишмани во последен момент, па иде на продажба тука по цена колку што ми искочи сосе давачки (транспорт/данок/царина).

Инаку станува збор за одличен компактен трипод, со феноменална изработка, детаљи и функционалности (бар за тој ценовен ранг).

Спецификации:
 • Минимална висина: 17cm
 • Максимална висина: 135.5cm
 • Тежина: 1.15kg
Повеќе инфо и слики може да се најде на следниов линк.

Цена: 7000 денари

IMG_20190705_095221.jpg


За било што контактирајте ме преку пп.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

l1d0v1c

Practice makes perfect
10 март 2011
648
1,355
Скопје
Cullmann Mundo 522t - резервиран

Manfrotto сеуште на продажба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,971
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно