• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продаваат комплет Рам , Матична и Процесор

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
720
231
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Gigabyte z370P D3 - Z370P D3 (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global
32GB, 4x8 ddr4 Kingston HyperX Fury 2400mhz
CPU Intel i5 8600

Купени 2018, процесорот со преостаната гаранција до 16ти август купен од анхоч, рамот и процесорот купени од Ebay од Германија.

Цена: 18.500ден комплет
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
720
231
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Gigabyte z370P D3 - Z370P D3 (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global
32GB, 4x8 ddr4 Kingston HyperX Fury 2400mhz
CPU Intel i5 8600

Купени 2018, процесорот со преостаната гаранција до 16ти август купен од анхоч, рамот и процесорот купени од Ebay од Германија.

Цена: 18.500ден комплет
Рамот и Матичната купени од Ebay од Германија**
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
720
231
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
720
231
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Продадени, може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно