1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

се продаваат комплет куќишта

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од maci, 1 Јуни 2020.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  1. Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Pentium 4/3GHz
  MB ASUS
  DVD
  Ram 2GB
  Ge Force 6200/256Mb
  оперативен систем Win 7
  HDD 20 GB+160GB
  Цена 1200 den

  2. Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Pentium 4/2.8GHz
  MB ASUS
  DVD
  Ram 1Gb
  Ge Force 5200/128Mb
  оперативен систем XP
  HDD 10 GB+160GB
  Цена 1000 den

  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Biostar
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje
  Цена 2000 den


  4. Комплет куќиште со :
  Cpu Athlon x2 Dual Core 5000 2.6GHz
  MB ASUS M2N-X
  VGA GeForce 6600GT
  DVD
  Ram 4GB
  оперативен систем Win 7
  HDD 80 GB
  Цена 2000 den
  --- Споени мислења, 1 Јуни 2020 ---
  бр.4 резервиран за [email protected]
   
  На hfghfghfg и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 2. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  бр/4 Продадено на [email protected] со здравје да си ја служи
   
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  1. Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Pentium 4/3GHz
  MB ASUS
  DVD
  Ram 2GB
  Ge Force 6200/256Mb
  оперативен систем Win 7
  HDD 40 GB+160GB

  Нова Цена 1000 den

  2. Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Pentium 4/2.8GHz
  MB ASUS
  DVD
  Ram 1Gb
  Ge Force 5200/128Mb
  оперативен систем XP
  HDD 10 GB+160GB

  Нова Цена 800den

  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Biostar
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje

  Нова Цена 1900 den
   
 5. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  1. Комплет куќиште со...Нова Цена 900den

  2. Комплет куќиште со... Нова Цена 800den

  3.Комплет куќиште со ...Нова Цена 1800 den
   
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  со секое куќиште доаѓа поклон,кабел за напојување
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  1. Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Pentium 4/3GHz
  MB ASUS
  DVD
  Ram 2GB
  Ge Force 6200/256Mb
  оперативен систем Win 7
  HDD 40 GB+160GB

  Нова Цена 800 den

  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Biostar
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje

  Нова Цена 1700 денари
   
 8. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  корекција кај матичната,пишуваше друг бренд

  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Foxconne G31MX 46GMX
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje

  Нова Цена 1700 денари
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Foxconne G31MX 46GMX
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje

  Нова Цена 1600 денари

  Испратено од Redmi Note 2 преку IT.mk форум апликација
   
 10. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  652
  2 Април 2008
  3.Комплет куќиште со :
  Cpu-Intel Dual Core E4600 2.4GHz
  MB Foxconne G31MX 46GMX
  DVD
  Ram 2GB
  Card reader
  оперативен систем Win 7
  HDD 160 GB Samsung
  Spire 420W napojuvanje

  Нова Цена 1500 денари

  за youtube,word,excel i друго
   
Слични теми
 1. Cika
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,701
 2. mickeymkd
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  991
 3. Steff_Maja
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,086
 4. pepo123
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,179
 5. Hanzo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  755
Вчитување...

Сподели

Вчитување...