• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продаваат HP и Fujitsu сервери

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,480
3,193
Модел: Fujitsu Primergy RX200 S5
Процесор: 2 x Xeon E5540 2.53GHz
Рам: 64GB DDR3 (2Rx4 10600R)
Дискови: 4 x 300GB SAS 10K
RAID controller: LSILogic SAS1064E-IR
2 напојувања
2 x 1GB LAN, 1 x management iRMC S2

1U комплет со шини за монтажа во rack.

Цена: 300 евра


Модел: ProLiant DL380p Gen8
Процесор: 1 x Intel Xeon E5-2620 2.00GHz
Рам: 64GB DDR3 (2Rx4 10600R)
Дискови: 8 x 300GB SAS 10K
RAID controller: Smart Array P420i Controller
1 напојување
4 x 1GB LAN (HP Ethernet 1Gb 4-port 331FLR Adapter)
1 x management iLO 4 (advanced license)

Серверот е 2U, не доаѓа со шини.

Цена: 350 евра
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,480
3,193
Првиот 280 евра, вториот 330 евра.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,480
3,193
HP-то е продаден, Fujitsu-то уште е на продажба со нова цена 260 евра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,956
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно