1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продаваат делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од psyside, 19 Септември 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Intel Core i7 - 920, 4 cores 8 threads - 3000 ден
  Intel Xeon x5670, 6 cores 12 threads - 3500 ден
  Kingston 2 x 1600 mhz CL11 i 1 x 1333 mhz CL9 (teeth) x 3 парчиња 3x4GB - 3000 ден
  Sapphire RX470 Nitro+ 4GB - 17.000 ден

  Прашања и детали преку пп.
   
  Последна промена: 8 oктомври 2017
  На shifty и TylerMkD им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Графичката продадена, остануваат другите компоненти.
   
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  Колкави се плочките, 2/4/8 gb?
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
 7. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Се додава Hyper 212 - 1.500 денари.
   
Слични теми
 1. Commie
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,129
 2. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  882
Вчитување...

Сподели

Вчитување...