1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продаваат: CPU, GPU, PSU,...

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BorisSapphire, 27 oктомври 2019.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Последен ден 10.01.2020 , графичките од 4.500 на 4.000денари.

  Преостануваат уште:
  1. 11х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.800денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 30х Riser
  250денари парче

  5. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  6. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  На располагање имам 4-ри графички во Скопје кај приател, кој е заинтересиран можам да му дадат контакт да оди да си земи на лице место.
   
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадена уште една графичка на @bakidota

  Преостануваат уште:
  1. 10х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.800денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 30х Riser
  250денари парче

  5. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  6. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  На располагање имам 4-ри графички во Скопје кај приател, кој е заинтересиран можам да му дадат контакт да оди да си земи на лице место.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 5. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Може и замена за некој од деловите што ги продавам за i3,i5 и i7 6та или 7ма генерација.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 6. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 8. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  ПРОМЕНИ!!!
  Преостануваат уште:
  1. 9х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.000денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.000денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.500денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 1х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  800денари
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  5. 3х 4GB RAM DDR4 2400Mhz
  800денари парче

  6. 30х Riser
  200денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  На располагање имам 4-ри графички во Скопје кај приател, кој е заинтересиран можам да му дадат контакт да оди да си земи на лице место.
   
  На PC_GAMER и Tenny им се допаѓа ова.
 9. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Резервирани:
  1х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  1х Gigabyte H110-D3A Mining
  2х 4GB RAM DDR4 2400Mhz

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 11. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Преостануваат уште:
  1. 7х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.000денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.500денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  3. 1х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  800денари
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 1х 4GB RAM DDR4 2400Mhz
  800денари парче

  5. 30х Riser
  200денари парче

  6. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  7. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  На располагање имам 4-ри графички во Скопје кај приател, кој е заинтересиран можам да му дадат контакт да оди да си земи на лице место.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Атанасоски Борис му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадени сите Графички.
  Продаден е и рамот на @igor_igor

  Преостануваат уште:
  1. 1х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.800денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  800денари
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  3. 30х Riser
  200денари парче

  4. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  5. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадени под 1. И 2. На @StalkeR.

  Преостануваат уште:

  1. 30х Riser
  200денари парче

  2. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  3. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 27 Февруари 2020
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Одат на продажба деловите што планирав да склопам за мене ПЦ, па се предомислив.

  Преостануваат уште:
  1. 1х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 1х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 2х 4GB RAM DDR4 2400Mhz
  800денари парче

  6. 30х Riser
  200денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Графичката оди кај @RoninMK
  Рамот оди кај @gOJDO

  Преостануваат уште:

  1. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  2. 1х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  3. 30х Riser
  200денари парче

  4. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  5. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   
 16. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,519
  1,178
  2 Јануари 2012
  За што се користи dummy plugот?
   
 17. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Да ја лажи матичната или графичката дека има монитор закачено.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,519
  1,178
  2 Јануари 2012
  Јасен ми е тој дел ама зошто?
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Oti ko ke ukluces teamviewer na maticna/rig bez monitor rezolucijata e epten mala.
  A ovaka so dummy ti ja dava dobra rezolucija i popregledna.
   
  Nomad, DarthJe5us, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Исто така и самиот Windows прави проблем ако нема монитор при копање.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На DarthJe5us и Pane24 им се допаѓа ова.
 21. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Преостануваат уште:

  1. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  2. 1х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  3. 30х Riser
  200денари парче

  4. 4х Dual PSU Cable 24pin
  100денари парче

  5. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   

Сподели

Вчитување...