1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продаваат: CPU, GPU, PSU,...

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BorisSapphire, 27 oктомври 2019.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Се продаваат следниве компоненти:

  1. 18х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  6.000денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012827
  20191027-012835
  20191027-012846
  20191027-012851
  20191027-012859
  20191027-012908
  20191027-012928
  20191027-012935
  20191027-013000
  20191027-013831

  2. Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  6.000денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  20191027-013920
  20191027-013958
  20191027-014003
  20191027-014008
  20191027-014012
  20191027-014022
  20191027-014028
  20191027-014115
  20191027-014119
  20191027-014146
  20191027-014153
  20191027-014220

  3. Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  Проценка!
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012336
  20191027-012426
  20191027-012434
  20191027-012440
  20191027-012449
  20191027-012503

  4. Gigabyte H110-D3A Mining
  Проценка!
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012605
  20191027-012619
  20191027-012655
  20191027-012727
  20191027-012739

  5. Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  Проценка!
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012200
  20191027-012239
  20191027-012313

  6. 30х Riser
  350денари парче

  20191027-011407
  20191027-011601
  20191027-011741

  7. Dual PSU Cable 24pin
  250денари парче

  https://ibb.co/4gfgr1p
  https://ibb.co/ZLtd5tw

  8. Vga Dummy Plug
  200денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  https://ibb.co/4KbpQT8
  https://ibb.co/0f964BG


  Слободо можете да направите корекција на цените доколку некој од деловите се скапи за продажба.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   
  На SpiritBond, TATA_MATA, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Има промени во количина и цени.
   
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Се продаваат следниве компоненти:

  1. 18х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  5.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012827
  20191027-012835
  20191027-012846
  20191027-012851
  20191027-012859
  20191027-012908
  20191027-012928
  20191027-012935
  20191027-013000
  20191027-013831

  2. 6х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  5.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  20191027-013920
  20191027-013958
  20191027-014003
  20191027-014008
  20191027-014012
  20191027-014022
  20191027-014028
  20191027-014115
  20191027-014119
  20191027-014146
  20191027-014153
  20191027-014220

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  Проценка!
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012336
  20191027-012426
  20191027-012434
  20191027-012440
  20191027-012449
  20191027-012503

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  Проценка!
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012605
  20191027-012619
  20191027-012655
  20191027-012727
  20191027-012739

  5. 2х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  Проценка!
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012200
  20191027-012239
  20191027-012313

  6. 30х Riser
  350денари парче

  20191027-011407
  20191027-011601
  20191027-011741

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  250денари парче

  20191027-011837
  20191027-011953

  8. 3х Vga Dummy Plug
  200денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  20191027-014309
  20191027-014316

  Слободо можете да направите корекција на цените доколку некој од деловите се скапи за продажба.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 5. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Се продаваат следниве компоненти:

  1. 17х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  5.000денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012827
  20191027-012835
  20191027-012846
  20191027-012851
  20191027-012859
  20191027-012908
  20191027-012928
  20191027-012935
  20191027-013000
  20191027-013831

  2. 4х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  5.000денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  20191027-013920
  20191027-013958
  20191027-014003
  20191027-014008
  20191027-014012
  20191027-014022
  20191027-014028
  20191027-014115
  20191027-014119
  20191027-014146
  20191027-014153
  20191027-014220

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  3.500
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012336
  20191027-012426
  20191027-012434
  20191027-012440
  20191027-012449
  20191027-012503

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.500
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012605
  20191027-012619
  20191027-012655
  20191027-012727
  20191027-012739

  5. 2х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  1.000денари парче
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012200
  20191027-012239
  20191027-012313

  6. 30х Riser
  350денари парче

  20191027-011407
  20191027-011601
  20191027-011741

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  250денари парче

  20191027-011837
  20191027-011953

  8. 3х Vga Dummy Plug
  200денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  20191027-014309
  20191027-014316

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Се продаваат следниве компоненти:

  1. 17х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012827
  20191027-012835
  20191027-012846
  20191027-012851
  20191027-012859
  20191027-012908
  20191027-012928
  20191027-012935
  20191027-013000
  20191027-013831

  2. 4х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  20191027-013920
  20191027-013958
  20191027-014003
  20191027-014008
  20191027-014012
  20191027-014022
  20191027-014028
  20191027-014115
  20191027-014119
  20191027-014146
  20191027-014153
  20191027-014220

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  3.000денари
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012336
  20191027-012426
  20191027-012434
  20191027-012440
  20191027-012449
  20191027-012503

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012605
  20191027-012619
  20191027-012655
  20191027-012727
  20191027-012739

  5. 2х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  1.000денари парче
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  20191027-012200
  20191027-012239
  20191027-012313

  6. 30х Riser
  300денари парче

  20191027-011407
  20191027-011601
  20191027-011741

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  200денари парче

  20191027-011837
  20191027-011953

  8. 3х Vga Dummy Plug
  150денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  20191027-014309
  20191027-014316

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  НОВИ ЦЕНИ!!!
   
  На milos625 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Резервирано едно напојување и една графичка на член од форум.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 8. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Резервирано уште едно напојување Corsair RMX750X, остануваат уште две за продажба.
   
 9. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  1. 16х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 2х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  2.500денари
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  5. 2х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
  1.000денари парче
  - Процесорите-Кулерите се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  6. 30х Riser
  250денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!
   
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадени 2х Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 1151 2MB
   
 11. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  1. 16х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 3х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  2.500денари
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  6. 30х Riser
  250денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!
   
 12. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадено уште едно напојување Corsair RMX750X W80+ Gold Modular на @Arabian
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  1. 16х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 2х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  2.500денари
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  6. 30х Riser
  250денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!
  Од денес 30.12.2019 до 10.01.2020 SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB од 4.500денари на 4.000денари цената е фиксна.
   
 16. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 17. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
 18. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадена уште една графичка.


  Преостануваат уште:
  1. 13х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 2х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 1х Corsair CS750M W80+ Gold Modular
  2.500денари
  - Напојувањето е чистено на секој 3 месеци, оди со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  6. 30х Riser
  250денари парче

  7. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  8. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!
  Од денес 30.12.2019 до 10.01.2020 SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB од 4.500денари на 4.000денари цената е фиксна.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На PC_GAMER и farkizz им се допаѓа ова.
 19. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Доколку има некој заинтересиран за нешто може да му испратам по приател кој што живее во Скопје. Ќе испратам кај него 4 графички да има па кој сака да оди да си земи. Од вторник ке бидат на лагер кај него.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На MadBuldog и farkizz им се допаѓа ова.
 20. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  На baz му/ѝ се допаѓа ова.
 21. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадени се уште една графичка и напојување на член од форум.

  Преостануваат уште:
  1. 13х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.500денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, моментално се со мајнинг BIOS, при нарачка може да ми кажете со каков BIOS ја сакате, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Corsair RMX750X W80+ Gold Modular
  4.500денари парче
  - Напојувањата се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, купени од Грција, гаранција уште 8 години. Стојам на располагање за гаранцијата доколу се случи нешто со нив.

  3. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  2.000
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 30х Riser
  250денари парче

  5. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  6. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!!!
  Од 30.12.2019 до 10.01.2020 SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB од 4.500денари на 4.000денари цената е фиксна.

  Имам 4-ри графички на лагер од вторник во Скопје кај мој приател, кој е заинтересиран нека ме контактира ќе му дадам број да се јави и да оди да си земе.
   
  Последна промена: 6 Јануари 2020
 22. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 23. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Продадено и последното Corsair RMX750X W80+ Gold Modular напојување на член од форум.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 24. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  На продажба една плочка рам.
  Kingston DDR4 2400Mhz
  Цена: 1500денари Image.jpeg

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 25. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Преостануваат уште:
  1. 13х SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB
  4.000денари парче
  - Графичките се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, графичките се користени само за копање, сите имаат фабрички BIOS, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  2. 1х Ram DDR4 Kingston 4GB 2400Mhz
  1500денари

  3. 2х Gigabyte H110-D3A Mining
  1.800денари
  - Матичните се чистени на секој 3 месеци, одат со целосно пакување, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци.

  4. 30х Riser
  250денари парче

  5. 4х Dual PSU Cable 24pin
  150денари парче

  6. 3х Vga Dummy Plug
  100денари парче
  - Моментално имам 3 готови, но доколку сакате повеќе може да ви направам.

  Доколку се купат повеке делови одеднаш има попуст.

  Контакт:
  Борис
  ПП,
  Тел. 070-986-695

  Промени!!!
  До 10.01.2020 SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 4GB од 4.500денари на 4.000денари цената е фиксна.

  На располагање имам 4-ри графички во Скопје кај приател, кој е заинтересиран можам да му дадат контакт да оди да си земи на лице место.  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...