Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Se prodavaat Asus tuf 3060ti 8gb.

Статус
Затворена за нови мислења.

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.301
Скопје
www.facebook.com
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Ќе има повисока класа?
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Па овие денови доста имаше дожд, така да за баш за скоро би требало за изникнат :D
Бато Саше, да не ме сфатиш погрешно, ама за оваа понуда пане ќе требаше да ти доплати 150 евра во замена за твојата 3060, така :D ?
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Бато Саше, да не ме сфатиш погрешно, ама за оваа понуда пане ќе требаше да ти доплати 150 евра во замена за твојата 3060, така :D ?
Бате Глори. Мало си ги помешал бомбоните. Далеку сум јас од Кјебе.
Неќам да се повторувам. Мада мислам дека и самиот Кјебе направи само драма на која си се смеел вчера цел ден читајки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.761
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно