• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Се продаваат адаптери за лаптопи, KVM и network свичеви, и останати работи

 • Ја почнал/а темата
 • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,499
3,247
Lenovo (P/N 42T4424) 90W, 20V, 4.5A - 400 денари
Lenovo (P/N 92P1158) 65W, 20V, 3.25A - 300 денари (3 парчиња на лагер, сите три за 600 денари)
Lenovo (P/N 36001646) 65W, 20V, 3.25A - 500 денари
Lenovo (P/N 36001678) 19V, 3.42A - 400 денари
HP 75W, 19V, 3.95A - 400 денари
Acer (A11-065N1A) 65W, 19V, 3.42A - 500 денари
Sony (VGP-AC19V48) 19.5V, 3.3A - 400 денари
HP (608425-003) 65W, 18.5V, 3.5A - 700 денари (нови)
HP (67982-002) 135W, 19.5V, 6.9A - 900 денари

Адаптерите доаѓаат без напонските кабли за 220V.

2021-04-17 14.12.07.jpg 2021-04-17 14.12.53.jpg 2021-04-17 14.13.19.jpg 2021-04-17 14.16.56.jpg 2021-04-17 14.17.42.jpg 2021-04-17 14.18.02.jpg 2021-04-17 14.18.18.jpg 2021-04-17 14.20.04.jpg 2021-04-17 14.21.10.jpg

KVM свич, за 4 PC со PS/2, кабли има само за три компјутери - 300 денари
KVM свич, за 2 PC со USB кабли, нов некористен - 300 денари

Двата за 400 денари.

2021-04-17 14.26.28.jpg 2021-04-17 14.31.12.jpg

Cisco 5-port network свичеви 10/100 - 400 денари парче (двата за 600 денари)

2021-04-17 14.33.11.jpg 2021-04-17 14.33.32.jpg

UHF/VHF/FM внатрешно појачало - 200 денари
Сплитер за аналогни аудио/видео, комплет со кабли, ново - без пари (лично подигање Велес, или ако го испраќам со нешто друго)

2021-04-17 14.29.45.jpg 2021-04-17 14.29.57.jpg

Локација: Велес, и чат-пат Скопје (Центар). Може испорака по Брза Пратка, на ваш трошок. Ако некој зима повеќе работи ќе се договориме и на мој трошок.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
472
620
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Резервирај го Sony полначот.

Sent from my FIG-LA1 using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,499
3,247
KVM свичевите се продадени. Од адаптерите:

Lenovo (P/N 42T4424) 90W, 20V, 4.5A - 400 денари - резервирано
Lenovo (P/N 92P1158) 65W, 20V, 3.25A - 300 денари (3 парчиња на лагер, сите три за 600 денари)
Lenovo (P/N 36001646) 65W, 20V, 3.25A - 500 денари
Lenovo (P/N 36001678) 19V, 3.42A - 400 денари
HP 75W, 19V, 3.95A - 400 денари
Acer (A11-065N1A) 65W, 19V, 3.42A - 500 денари
Sony (VGP-AC19V48) 19.5V, 3.3A - 400 денари - резервирано
HP (608425-003) 65W, 18.5V, 3.5A - 700 денари (нови)
HP (67982-002) 135W, 19.5V, 6.9A - 900 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,499
3,247
Од адаптерите ова е останато, -100 на цена.

Lenovo (P/N 42T4424) 90W, 20V, 4.5A - 400 денари
Lenovo (P/N 92P1158) 65W, 20V, 3.25A - 300 денари (3 парчиња на лагер, сите три за 600 денари)
Lenovo (P/N 36001646) 65W, 20V, 3.25A - 400 денари
Lenovo (P/N 36001678) 19V, 3.42A - 300 денари
HP 75W, 19V, 3.95A - 300 денари
Acer (A11-065N1A) 65W, 19V, 3.42A - 500 денари
Sony (VGP-AC19V48) 19.5V, 3.3A - 400 денари
HP (608425-003) 65W, 18.5V, 3.5A - 700 денари (нови)
HP (67982-002) 135W, 19.5V, 6.9A - 900 денари

Нова цена, -100 денари
Cisco 5-port network свичеви 10/100 - 300 денари парче (двата за 500 денари)

Додавам на продажба Linksys WRT54GL v1.1 мислам, цена 500 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,078
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно