Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продаваат 3090ки 24гб

Статус
Затворена за нови мислења.

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Pane24 додаде нов оглас:

Se prodavaat razni graficki 3060ti,3070,3070ti - 300 €

Se prodavaat slednive graficki i pogolema kolicina:

1xAsus dual 3060ti - 300e

2x msi ventus 2x 3060ti - 300e

2 x asus turbo 3070 - 320e.

2 x msi gaming z trio 3070 - 360e.

15 x msi gaming z 3070ti - 460e - lokalna garancija preostanata uste edna godina.

Del od grafikite imaat kutii, del ne.
Koristeni se za mining vo dobra prostorija i odrzuvani.

Rezervacii ne primam zasea zaradi golemiot obem, princip prv dojden prv usluzen.

Погледнете го атачментот 117132

[ATTACH...

Видете го целиот оглас...
 

DemoUser

Баниран/a
27 април 2010
1.457
1.629
Скопје / Автокоманда
@Pane24 немој да се љутиш али знаеш ти јас од кои чекам ако има нешто слободно обрати ми се опцуј ме нема да се налутам само да е добра цена.
Ти покажав како ќе ја гледам секој ден :p
Само ти погоди ми ја цената и ако сакаш дури 2080ти и ќе ти доплатам не е упалена на копање со кутија и со сите нишани.
Само да се договориме и од седмица хамбургер гратис имаш иако е 200 денари како да е од злато направен :)
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Dostapni :
1.3 Asus tuf 3070ti 8gb , nemaat garancija, vo odlicna sostojba karti i kuleri.
Cena 26.000 denari fiksna.

2. 5 karti msi gaming trio 3080 10gb, kupeni na 24.04.2022 god. Nemaat garancija.
Cena 34.000 denari. Se povlekuvaat od prodazba.

3. 3 karti gainward phoenix 3090 24gb, preostanata garancija do dekemvri 2022.
Cena 42.000 fiksno. Se povlekuvaat od prodazba.

4. 2 karti inno3d 2060s 8gb , bez garancija ,dobra sostojba - 15.000 denari.

Broj za kontakt na viber 077 569 569
ili vo poraka na forumov.
Screenshot_32.png Screenshot_33.png Screenshot_34.png Screenshot_35.pngPatem...
Jas sum budala sto se obiduvam da ve obezbedam so eftini karti i cenite da idaat nadole a vie pak od drugi mesta gi kupuvate za poskapa cena.
Zatoa cenive ke si bidaat uste dolgo vreme ovaka !!
 
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Достапни:

4 графички Msi Gaming Trio 3070 Ti , користени за мајнинг. Следуваат со комплет кутија од нив. Без гаранција.Картите се во добра состоја исто и фановите.
Цена 27.000 денари.
 

Атачменти

 • viber_image_2022-10-11_21-12-09-753.jpg
  viber_image_2022-10-11_21-12-09-753.jpg
  192,9 KB · Прегледи: 185
 • viber_image_2022-10-11_21-13-28-341.jpg
  viber_image_2022-10-11_21-13-28-341.jpg
  163,3 KB · Прегледи: 186

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Se prodavaat :
2 karti Gigabyte Gaming OC 3080 10gb , smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk , nemaat garancija - 33.000 denari.
1 karta Gigabyte Vision OC 3080 10gb ,smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk, nema garancija - 33.000 denari.
1 karta Palit GamingPro 3080 10gb , smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk , nema garancija - 30.000 denari.
1 graficka Zotac gaming 3060ti bez garancija i kutija - 18.500 denari.

Kartite se koristeni za mining, testirani od moja strana i bez zabeleski na fanovi ili ostanata komponenta.

Cenite se fiksni i bez zameni.
 

Атачменти

 • Screenshot_283.png
  Screenshot_283.png
  551 KB · Прегледи: 210
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
5 karti msi gaming trio 3080 10gb, kupeni na 28.04.2022 god. Nemaat garancija.Koristeni za mining kratok period, vo dobra sostojba i testirani.
Cena 34.000 denari.
2 karti Gigabyte Gaming OC 3080 10gb , smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk , nemaat garancija - 33.000 denari.
1 karta Gigabyte Vision OC 3080 10gb ,smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk, nema garancija - 33.000 denari.
1 karta Palit GamingPro 3080 10gb , smeneta pasta i padovi na memorija so ec360 12w/mk , nema garancija - 30.000 denari.
1 graficka Zotac gaming 3060ti bez garancija i kutija - 18.500 denari.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
4 karti msi gaming trio 3080 10gb, kupeni na 28.04.2022 god. Nemaat garancija.Koristeni za mining kratok period, vo dobra sostojba i testirani.
Cena 34.000 denari.
1 karta Gigabyte Gaming OC 3080 10gb - 33.000 denari.
1 karta Gigabyte Vision OC 3080 10gb - 33.000 denari.
1 karta Palit GamingPro 3080 10gb - 30.000 denari.
3 karti Gigabyte Vision OC 3060 12gb LHR garancija do 24ti avgust 2023ta. Sleduvaat bez kutija - 15.500 denari.


Broj za kontakt na viber 077 569 569
ili vo poraka na forumov.
 

Атачменти

 • Screenshot_388.png
  Screenshot_388.png
  590,3 KB · Прегледи: 194
 • Screenshot_309.png
  Screenshot_309.png
  465,2 KB · Прегледи: 194
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
2 karti msi gaming trio 3080 10gb, kupeni na 28.04.2022 god. Nemaat garancija.Koristeni za mining kratok period, vo dobra sostojba i testirani.
Cena 34.000 denari. - Rezervirani !
1 karta Gigabyte Gaming OC 3080 10gb - 33.000 denari.
1 karta Gigabyte Vision OC 3080 10gb - 33.000 denari.
1 karta Palit GamingPro 3080 10gb - 30.000 denari.
 
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
1 karta Gainward Phoenix 3090, garancija do 03.12.2022 godina. Cena 650e.
3 karti Asus TUF 3070Ti 8gb LHR , kupeni na 11.04.2022 , garancija do 11.03.2025. Garancijata e 3 karti na eden list, dokolku ima 3ca naednas da zemaat 3 karti go davam i listot. Vo sprotivno ke stoe kaj mene a vie go slikate za evidencija. Cenata mu e 450e , plakjaneto ke bide vo euro.
Sleduvaat so originalni kutii.

Moze i po ELS da se prakjaat na vas rizik. Barem dosea sum nemal problemi so niv :)
 

Атачменти

 • viber_image_2022-10-29_11-42-58-228.jpg
  viber_image_2022-10-29_11-42-58-228.jpg
  470,3 KB · Прегледи: 184
 • viber_image_2022-10-29_11-42-58-287.jpg
  viber_image_2022-10-29_11-42-58-287.jpg
  621,6 KB · Прегледи: 183
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Dodadeni se pogore i 3090ki Gainward. Toj sto miluva takvi modeli neka pise u porace za deal. So termalni padovi i memorija se vo dobra sostojba i neotvorani. Patem sve sto ve interesira ve molam pisuvajte vo poraka kaj mene, za da ne ja zagaduvame temava so gluposti i da oteznuvame pregled za drugive sto baraat graficki.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
Панеее, топ е картава, нема подобро ладење никоја од Gigabyte Vision OC 3080 10gb, 1 сат тест 100%лоад на процесор и графика, врам 80 гпу 56 степена, едвај се слуша дека рабвоти, со зравје да си арчиш парињата, алал да ми ти се
Мислењето е автоматски споено:

Панеее, топ е картава, нема подобро ладење никоја од Gigabyte Vision OC 3080 10gb, 1 сат тест 100%лоад на процесор и графика, врам 80 гпу 56 степена, едвај се слуша дека рабвоти, со зравје да си арчиш парињата, алал да ми ти се
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.413
9.293
Dodadeni se pogore i 3090ki Gainward. Toj sto miluva takvi modeli neka pise u porace za deal. So termalni padovi i memorija se vo dobra sostojba i neotvorani. Patem sve sto ve interesira ve molam pisuvajte vo poraka kaj mene, za da ne ja zagaduvame temava so gluposti i da oteznuvame pregled za drugive sto baraat graficki.

Го тагирам @DemoUser му се оствари сонот
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
@TylerMkD во контакт сум со @Pane24 директно и знае што ми треба чим има нешто директно ќе бидам обавестен.
Благодариме на пажњата.
Абе ајде - „контакт-монтакт„ - толку време плачеше - купи сега што му се мислиш !:p
ЕДИТ !
Ејј... од Сабота огласот - до сега не си реагирал :eek:
А да ги купеше некој до сега бе ? Шо праевме после ? У секоја тема постирано имаш „Пане - ај една 3090ка за мене„...И уште не си купил :(
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
1 karta Asus TUF 3070Ti 8gb LHR, kupeni na 30.03.2022, garancija do 28.02.2025 - 450e.
2 Karti Zotac AMP Holo 3070Ti 8gb LHR, kupeni na 20.04.2022 od Zirafa. Valjda imaat garancija do 20.04.2023ta od niv. Cena 470e.

Za podetalno na 077569569 na Viber ili tuka na forumov vo poraka.
 

Атачменти

 • Screenshot_17.png
  Screenshot_17.png
  604,9 KB · Прегледи: 158
 • Screenshot_55.png
  Screenshot_55.png
  619,8 KB · Прегледи: 153
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.497
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно