Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава Western Digital Black 2TB 3.5"

Статус
Затворена за нови мислења.

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
665
1.217
Битола
www.instagram.com
outsider додаде нов оглас:

Се продава Western Digital Black 2TB 3.5" - 4.000 ден.

Како што гласи насловот се продава дискот. Купен е од Сетек во 2018 година. Состојбата може да се види на сликите. Праќам по карго на ваш ризик и трошок. Има простор за договор околу цената.
Број за контакт: Филип 071387269

Видете го целиот оглас...
 

Rejzerot

On your way to fame
19 мај 2022
558
950
Скопје
Последна промена:

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.261
1.895
Скопје
Извини што ке ти искоментирам на огласов,не ми е поентата да ти бутнам цена,него чисто ми нема логика ценава на дисков,4000 ден половен,стар 5 години.

https://www.anhoch.com/product/599867108/hdd-35-2tb-seagate-barracuda-sata3-7200rpm-256mb -3490 нов со 2 год гаранција

нема потреба да се извинуваш.
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
665
1.217
Битола
www.instagram.com
Извини што ке ти искоментирам на огласов,не ми е поентата да ти бутнам цена,него чисто ми нема логика ценава на дисков,4000 ден половен,стар 5 години.

https://www.anhoch.com/product/599867108/hdd-35-2tb-seagate-barracuda-sata3-7200rpm-256mb -3490 денари е нов со 2 год гаранција
WD Black 2TB нов е 8540 денари Нексио ако ги споредуваме, од таму и произлегува мојата цена за огласов :)
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.261
1.895
Скопје
Цената во Нексио во случајов е нерепрезентативна.
1672388871386.png
Еве пример јас имам Palit GTX 1660Ti 6GB која е вон гаранција исто како и твојот диск и истата во Setec чини 26,239 денари. Дури и да ја искористам твојата формула за цената (53% од онаа во продавница) и да ја огласам за 12.330 денари, не постои човек што ќе ја плати толку - исто како дисков.
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
665
1.217
Битола
www.instagram.com
Цената во Нексио во случајов е нерепрезентативна.
Погледнете го атачментот 120662
Еве пример јас имам Palit GTX 1660Ti 6GB која е вон гаранција исто како и твојот диск и истата во Setec чини 26,239 денари. Дури и да ја искористам твојата формула за цената (53% од онаа во продавница) и да ја огласам за 12.330 денари, не постои човек што ќе ја плати толку - исто како дисков.
Следно шо е да измешате? Ви се молам ајде. Исто така ви пишува "ИМА ПРОСТОР ЗА ДОГОВОР ОКОЛУ ЦЕНАТА". Ама не вие дојдовте од чиста досадата да ми споредувате баби и жаби, едниот со диск од 3000 денари, а ти со графичката. Погоре ви напишав :)
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.261
1.895
Скопје
Следно шо е да измешате? Ви се молам ајде. Исто така ви пишува "ИМА ПРОСТОР ЗА ДОГОВОР ОКОЛУ ЦЕНАТА". Ама не вие дојдовте од чиста досадата да ми споредувате баби и жаби, едниот со диск од 3000 денари, а ти со графичката. Погоре ви напишав :)

многу убаво ти образложив зошто графичката ја земав пример. ама малку си butthurt те разбирам. не мора така да реагираш.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.261
1.895
Скопје
Пак стигаме до момент кај шо: ама во америка или во зимбабве цената е дупло помала. Друже купи си од таму и готово.

Во случајов не е проблемот во Зимбабве или Камчатка туку во Северна Македонија
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.569
4.433
Писти Охту
Во случајов не е проблемот во Зимбабве или Камчатка туку во Северна Македонија
точно. чоекот ти дава цена во македонија, ти даваш цена во зимбабве. значи, зборуваме за македонија. ако не ти чини цената а знајш дека во зимбабве е поевтино, земи си од таму за 80 долари и никому ништо. најди го истиот диск во македонија по цена од 80 долари - 4800 ден одприлика и пушти линк.
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
758
867
Цената во Нексио во случајов е нерепрезентативна.
1672388871386.png
Ова 2 TB е Америка, во Европски пазар е над 120 евра.
Смени регион на оригиналниот сајт од WD 2TB black во Германија е 150е, а Хрватска 160е.
Еве ти од CU https://www.computeruniverse.net/en/p/90530759 112 евра, до кај нас со сите трошкови ќе дојди околу 140 евра.

6500 outlet, на пола да биде цена 3250.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.569
4.433
Писти Охту
Ова 2 TB е Америка, во Европски пазар е над 120 евра.
Смени регион на оригиналниот сајт од WD 2TB black во Германија е 150е, а Хрватска 160е.
Еве ти од CU https://www.computeruniverse.net/en/p/90530759 112 евра, до кај нас со сите трошкови ќе дојди околу 140 евра.

6500 outlet, на пола да биде цена 3250.
aMa Ne E rEpReZeNtAtIvNa CeNaTa
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
758
867
Тој во анхоч "refurbished", не се знае во каква состојба е.
Абе ајде сите рандом работи кажвате, пред да истражите.
На уредот си пишува OUTLET. Ај да пишуваше refurbished немаше да коментирам.
Еве од самата компанија ти кажуваат кога е Outlet или refurbished.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.999
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
665
1.217
Битола
www.instagram.com
Што им фали на Seagate??
Друже појма онака немаш и пак се бламираш. Дај барем истражи шо е, како е, зошто е. Ми споредваш дискови од различна класа.
Исто така ги замолувам админите/модераторите да ги избришат коментарите, затоа што се направи огласот како на пазар да сме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.089
Мислења
955.140
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно