• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Се продава телефон А1 Alpha

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Winncoot

Gaining Experience
22 јуни 2017
65
92
Skopje
www.youtube.com
Се продава ново искочен телефон А1 Alpha.
Неотпакуван и не е активиран. Има 2 години гаранција во А1(Вип). Отклучен е и работи со секоја мрежа.

Спецификации:
- Octa Core 1.6Ghz процесор
- 3GB RAM
- 64GB вградена меморија (се надоградува со СД картичка)
- Dual SIM
- Двојна камера 13/2мегaпиксели
- Предна камера 8мегапиксели
- HD+ екран 6.26инчи
- Отклучување со скенирање на прст (Fingerprint)
- Последна верзија на Андроид (Android 9)

Во кутијата:
- Полњач
- Слушалки
- УСБ кабел
- Заштитна маска
- Гаранција

Телефонот е одличен за секаков тип на употреба.

Цена: 9000мкд.

70449775_499285370917815_2615116985654050816_n.jpg
71207957_530615751032448_4521880953802457088_n.jpg
70780308_754727571664498_4746186625858404352_n.jpg
71070516_661162607712427_6234883214763098112_n.jpg
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,770
11,151
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
А шо марка е телефонов? А1 прават свои телефони или брендираат нешто?
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,808
1,341
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Ги избришале коментарите, кој ќе ти каже зошто.
Телефонот е ZTE Blade V10 Vita
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,213
Мислења
858,234
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно