• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продава следнава конфигурација (1151)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dastaner

Gaining Experience
3 ноември 2013
101
68
Се продава следнава конфигурација со следниве компоненти:

MB: Asus Strix H270F Gaming (Купена на 23.01.2018 со 36 месеци гаранција)
RAM: Kingston DDR4 4GB 2133 Mhz / 1.2v / KVR21N15S8/4
CPU: Intel G3900 2.8 Ghz + Stock intel cooler.
GPU: EVGA GTX 960 2GB
PSU: CoolerMaster 500w (B500 rev.2)
SSD: SandDisck 120gb Plus (гаранција до 25.03.2021)
CASE: DEEPCOOL Tesseract SW Blue
FANS: 2x120 DeepCool LED Blue Coolers

Цена: 10.000 фиксна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,578
Мислења
821,124
Членови
28,240
Најнов член
kadi babe
На врв Дно