• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продава Samsung 27" Odyssey G7 240hz

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

pavlestyle

Gaining Experience
9 април 2016
87
90
Барам проценка за следниов монитор Samsung 27" Odyssey G7 240hz.Мониторот е добиен од спонзор од еспорт тим и нема гаранција.Мониторот е 10/10 состојба без мртви/заглавени пиксели и е користен околу 4 месеци.Причината поради која оди на продажба е што е 2k/27 inch и ми зафаќа премногу простор на биро. Линк од мониторот 27" Odyssey G7 Gaming Monitor Monitors - LC27G75TQSNXZA | Samsung US
 

Атачменти

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,149
3,623
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
24 000
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,353
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно