Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава Redmi Note 9 pro 6+2 gb ram 128GB зачуван 9/10

Статус
Затворена за нови мислења.

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
358
217
Битола

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.073
4.606
Сликичка некоја ќе има? Гаранција има/нема? И ова 6+2гб рам не ти го разбирам баш, со 6гб е или со 8гб? Rom кинески. глобал или европски?
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
6GB е верзијата , ама од Андроид 12 пуштија како виртуелен рам да додадеш. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: marv

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
Секако дека не ама гледам у мода е така да ги пишуваат. :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: marv

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
358
217
Битола
еве слики, телефонот има 2 гб виртуелен рам работи на МИУИ Глобал 12.5.5 Stable , Android 11 гаранција нема т.е има уште некој ден
 

Атачменти

 • 0-02-05-165bf73e25171e8f90c5fabe08707f842f9b5fccaa3055a4390a0acdea59f9cc_c9f2e0ade077ee24.jpg
  0-02-05-165bf73e25171e8f90c5fabe08707f842f9b5fccaa3055a4390a0acdea59f9cc_c9f2e0ade077ee24.jpg
  424,8 KB · Прегледи: 110
 • 0-02-05-8123a2b4e8e1a5f622cc7f72b2ab0e5242a8576f0934dcd61735741540044077_25a75a4285dd05d8.jpg
  0-02-05-8123a2b4e8e1a5f622cc7f72b2ab0e5242a8576f0934dcd61735741540044077_25a75a4285dd05d8.jpg
  433,3 KB · Прегледи: 112

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
358
217
Битола
7000 се продава хитно без мана, цената важи само за викенд, праќам по карго низ цела мк ако не ве бендиса слободно да го вратите
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.829
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно