1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Се продава PC за mainstream gaming

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од UnderMyRules, 23 Мај 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 2. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
  EDIT: имам направено грешка не знам како се префрлило x2 кај ссд то значи се работи за 2x8 рам(16гб) а не x2 ssd...ако може админ да го едитира ми поминало времето за едитирање.
   
 3. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 4. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 5. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 6. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 7. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  373
  363
  15 Септември 2014
  bekrija
  тешко се продаваат комплетни конфигурации на форумов, сепак е ит од дечки кои сакаат да чачкаат и прават системи. Предлог, растури го на компоненти и ќе завршиш работа.
   
  igor_igor, Sancho Sanchez, dPUNISHERb и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 9. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 10. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 11. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
 12. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  679
  192
  27 ноември 2008
  Машко
  Продадено, клуч.
   
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,509
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,251
 3. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  733
 4. StefAngel
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,573
 5. StefAngel
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,571
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...